Tryb ten umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub mrugających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla niedowidzących
Poprawia wygląd strony internetowej
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
Słownik online
Czytelne doświadczenie
Skalowanie treści
Domyślny
Lupa tekstu
Czytelna czcionka
Przyjazny dla dysleksji
Zaznacz tytuły
Zaznacz łącza
Rozmiar czcionki
Domyślny
Wysokość linii
Domyślny
Odstępy między literami
Domyślny
Wyrównane do lewej
Wyrównane do środka
Wyrównane do prawej
Wizualnie przyjemne wrażenia
Ciemny kontrast
Lekki kontrast
Monochromia
Wysoki kontrast
Wysokie nasycenie
Niskie nasycenie
Dostosuj kolory tekstu
Dostosuj kolory tytułu
Dostosuj kolory tła
Łatwa orientacja
Wycisz dźwięki
Ukryj obrazy
Wirtualna klawiatura
Przewodnik czytania
Zatrzymaj animacje
Maska do czytania
Podświetl kursor
Wyróżnij ostrość
Duży ciemny kursor
Duży kursor świetlny
Czytanie poznawcze
Klawisze nawigacyjne
Nawigacja głosowa
Deklaracja dostępności
Wstęp deklaracji
Dzienny Dom Senior+ w Dobrej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej seniorplus.gminadobra.pl
Dane teleadresowe jednostki:
Dzienny Dom Senior+ w Dobrej Data publikacji strony internetowej: 2022-03-30 Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-04-03
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ułatwienia na stronie internetowej
Menu dostępności można wywołać korzystając ze skrótu klawiaturowego alt+9. W omawianym menu znajduje się kilka wstępnie zdefiniowanych trybów dostępności:
Tryb dla epileptyków - redukujący kolor i eliminujący migotanie. Tryb ten umożliwia osobom z padaczką na bezpieczne korzystanie z serwisu, eliminując ryzyko napadów drgawkowych wynikających z intensywnie świecących lub migających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorów.
Tryb dla niedowidzących - poprawiający efekty wizualne witryny. Ten tryb dostosowuje stronę internetową dla wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogorszenie wzroku, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej - pomagający skupić się na konkretnej treści. Ten tryb włącza różne, pomocnicze opcje, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi łatwiej skoncentrować się na podstawowych elementach witryny. Tryb przydatny dla osób po udarze mózgu lub z takim zaburzeniami jak: dysleksja, autyzm i inne.
Tryb dla osób z ADHD - zmniejszający rozproszenie uwagi i poprawiający koncentrację. Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi łatwiej czytać, przeglądać i skupiać się na głównych elementach strony internetowej, jednocześnie znacznie zmniejszając rozproszenie.
Tryb dal niewidomych - pozwalający na korzystanie z witryny wraz z czytnikami ekranowymi. W tym trybie witryna jest zgodna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, z którym strony internetowe muszą być zgodne.
Strona internetowa posiada następujące ułatwienia:
- zmiana kontrastu (ciemny kontrast, jasny kontrast, kolor monochromatyczny, wysoki kontrast, wysokie nasycenie, niska saturacja)
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
- możliwość dostosowania koloru tekstu
- możliwość dostosowania koloru nagłówków
- możliwość dostosowania koloru tła tekstu
- konwersja zaznaczonego tekstu na mowę
- nawigator łączy (mapa strony)
- klawiatura ekranowa
- możliwość zwiększenia interlinii oraz odstępów pomiędzy literami
- możliwość zmiany czcionki na przyjazną dla dyslektyków
- możliwość zatrzymywania animacji
-możliwość wyrównania tekstu do środka/prawej/lewej strony
- zmiana rozmiaru i koloru kursora
- nakładka do czytania
- pozioma linia do czytania (przewodnik do czytania)
- focus wokół elementów nawigacyjnych
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2022-03-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez przeszkolonego pracownika Dziennego Domu Senior+ w Dobrej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Imię i nazwisko e-mail: senior.plus@gminadobra.pl Telefon: +48 889 097 401
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Ośrodek spełnia podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom z niepełnosprawnościami.
W zakresie dostępności architektonicznej:
Do wejścia prowadzą schody.
Przy schodach znajduje się poręcz.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
Otworzenie drzwi wymaga dużej siły.
W budynku brak pętli indukcyjnych.
Brak parkingu dla niepełnosprawnych
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu